• SPALVŲ DERINIMAS. SPALVOS IR SPALVŲ TESTAS

  spalvu testas

  Kiekvienas žmogus turi savo spalvas ir savo spalvų harmoniją. Žmogaus kūno harmoniją lemia jo akių, plaukų ir odos spalvos. Visada žmogaus kūno harmonija yra šilta arba šalta. Ne visada visi trys kūno spalvų harmoniją lementys aspektai yra šilti arba šalti, tačiau bent du iš jų yra. Todėl kartais ta harmonija gali artėti prie neutralumo, tačiau niekada tokia nebus.
  siltos ir saltos spalvos

  siltos ir saltos spalvos

  KODĖL SVARBU PASIRINKTI TEISINGAI

  Teisingas spalvų pasirinkimas, ypač tų, kurias mes dėvime prie veido yra labai svarbus. Nors mes retai atkreipiame dėmesį į tai, kaip mum ta spalva tinka, labiau ją renkames pagal kitus turimus rūbus, pagal patikimo laipsnį ir pagal tendencijas arba tai kas yra populiariausia parduotuvių vitrinose. Tai nėra geri spalvų pasirinkimo būdai, kadangi netinkamos spalvos prie veido gali pakeisti mūsų vaizdą į neigiamą pusę.

  NETINKAMAS PASIRINKIMAS. Su netinkama ar mums nederančia spalva, mūsų veido oda gali atrodyti pageltusi, papilkėjusi, pamėlusi. Gali išryškėti mėlyni paaikiai, odos paraudimai ar spuogeliai. Gali išryšketi raukšlelės prie akių ir prie nosės, lūpų. Akių balti obuoliai ir dantys gali atrodyti pageltė. Veido kontūrai gali atrodyti išsilieja ir dėl to veidas gali atrodyti storesnis. Nešiojant netinkamą spalvą prie veido vaizdas nėra harmonigas ir yra geriau matoma spalva nei žmogaus veido bruožai.

  TINKAMAS PASIRINKIMAS. Kai pasirenkame tinkamą prie veido spalvą mūsų oda tampa lygesnė, gali pasislėpti tamsūs paakiai, raukšlelės, paraudimai ar spuogeliai. Akių obuoliai ir dantys gali pabaltėti. Visi mūsų veido bruožai paryškėja, gali suspindėti akys ar paryškėti ar paraudonuoti lūpos. Mūsų žandikaulio linija išryškėja. Dėvint tinkamas spalvas prie veido vaizdas yra harmoningas, o veidas ryškesnis ir jo tinkama spalva neužgožia, nors ir yra ryški.

  TINKAMAŲ SPALVŲ PASIRINKIMAS

  Jeigu tavo harmonija yra šilta, tau tiks šiltos spalvos, o jeigu šalta – šaltos. Visos spalvos gali turėti ir šiltus ir šaltus atspalvius (kaip jau minėjau straipsnelį SPALVŲ DERINIMAS. ŠILTOS IR ŠALTOS SPLAVOS). Tad kievienam žmogui tinka visos spalvos, tačiau reikia pasirinkti tinkamą – šiltą ar šaltą jų atspalvį. Taip pat, kaip ir minėjau, veini iš mūsų gali būti labai šalti, o kiti šiek tiek šalti ir artėti prie neutralumo, todėl dviem skirtingiem žmoniem, kurių harmonija yra šalta, gali tikti skirtingos spalvos.

  Kitas svarbus aspektas yra mūsų kūno spalvų ryškumas bei jų tarpusavio kontrastas. Nuo to priklausys ar mums tinka ryškios spalvos, ar mums tinka pastelinės spalvos (su baltu), ar mums tinka prigesintos spalvos (su pilku), ar gilios spalvos (su juodu).

  spalvos

  spalvos
  SPALVŲ TESTAS

  Geriausias būdas sužinoti kokios spalvos tau tinka yra – spalvų testas. Tai procesas, kurio metu išaiškinama, kurios spalvos tau tinka, kurios yra neutralios ir vaizdo nekeičia, o kurių reikia vengti. Yra keletas skirtingų analizės būdų.

  Kai kur žmogaus spalvų testas yra atliekama kompiuterio pagalba, tačiau, tai nėra pati kompetitingiausia sistema, norint išsiaiškinti gyvo žmogaus kūno spalvas ir kokios spalvos jam tinka. Toks būdas geriau galėtų būti pritaikomas grafiniam, interjero ar, kai kuriais atvėjais, rūbų dizaine.

  Kitas analizės būdas yra toks, kuriame gali dalyvauti pats besitiriantysis nuo pradžių iki galo, kur jis gali matyti visą analizės procesą ir kaip jam yra parenkamos tinkamos ir netinkamos spalvos. Kur jis pats gali pamatyti tyrimo rezultatus – kaip keičiasi vaizdas, kai keičiasi spalvos jam prie veido. Toks spalvų testas yra atliekama prie specialaus apšvietimo, pašalinus nereikalingus spalvų atspindžius. Jos metu naudojami duagybės skirtingų atspalvių audinių gabalėliai, jie dedami prie kliento veido pagal nustatytą metodą ir aiškinama, kuri spalva kaip įtakoja jo bruožus, kol pats yra gabus tai atskirti.

  Mingailė Skuodytė
  info@tavostilius.com